Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa - Piekary

Akcja "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

     W roku szkolnym 2017/2018 klasa I dołączyła do Akademii Bezpiecznego Puchatka – programu edukacyjnego mającego na celu uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

W oparciu o otrzymane od Organizatorów materiały edukacyjne uczniowie pod kierunkiem nauczyciela uczyli się prawidłowych zachowań na drodze oraz pojęć związanych z ruchem drogowym. Poznawali znaki i sygnały, które informują o przejściu dla pieszych. Wszystkie dzieci nauczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię, a następnie poprzez udział w zabawie ruchowej ,,Droga do szkoły” ćwiczyły nabyte umiejętności.

W trakcie realizacji tematu ,,Dbamy o bezpieczeństwo: w domu, w szkole, na podwórku” dzieci uświadomiły sobie, że z różnego rodzaju zagrożeniami mogą spotkać się nie tylko w ruchu drogowym. Nauczyły się rozpoznawać sytuacje zagrożenia(także te, jakie mogą czyhać w sieci) i dowiedziały się jak postępować, gdy w pobliżu nie ma dorosłej osoby, a dzieje się coś złego.

Uczniowie zostali również wyposażeni w porady, jak unikać zagrożeń podczas zimowych zabaw i bezpiecznie spędzać wolny czas.

Książeczki edukacyjne, które otrzymali uczniowie, zawierają również przydatne rady dla rodziców, dotyczące bezpieczeństwa dzieci.

Po tak solidnym przygotowaniu uczniowie bez trudu poradzili sobie z pytaniami Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka, a w którym uczniowie wzięli udział pod koniec stycznia.

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku dla naszej Szkoły

WSPIERAMY SĄSIADÓW

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Zegar