NO PROMIL – NO PROBLEM - podsumowanie

Utworzono dnia 27.11.2019

Wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach przystąpili do XII edycji Kampanii Społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM, której celem jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. Angażując się w działania związane z kampanią społeczną, w szkole zostały przygotowane tablice tematyczne kierowane zarówno do uczniów, rodziców, a także osób odwiedzających placówkę. Patrycja Kozioł z klasy VIII zaprojektowała specjalną ulotkę  promującą trzeźwość wśród  kierowców. Tworzenie listów przez uczniów naszej szkoły dla kierujących pojazdami było próbą wzmocnienia wśród pasażerów gotowości do powstrzymania pijanego kierowcy. Był to również apel młodych ludzi, by kierujący pojazdami zadbali o zdrowie i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Młodzież szkolna miała także okazję wziąć udział w nopromilowm konkursie plastycznym oraz literackim. Czekamy ze zniecierpliwieniem na rozstrzygnięcie i wyniki tych konkursów.

W dniu 6 listopada 2019 r. wśród uczniów klasy szóstej, siódmej i ósmej odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień, które prowadziła pani trener Katarzyna Kudyba z Centrum Szkoleń Profilaktycznych Edukator. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali między innymi na temat obecnych na rynku substancji psychoaktywnych oraz ich negatywnego wpływu na organizm młodego człowieka.

Kolejnym punktem kampanii społecznej było sprawdzanie trzeźwości rodziców przywożących dzieci do szkoły przez Panów Policjantów z Zabierzowa.  Dziękujemy Panu st. sierż. Tomaszowi Błażewiczowi za oraz jego kolegom z Policji za zaangażowanie i promowanie trzeźwości wśród  rodziców uczniów naszej szkoły. Policjanci z Komisariatu w Zabierzowie przeprowadzili również, dla uczniów klas starszych, specjalne warsztaty z wykorzystaniem alkogogli. Uczniowie mieli okazję doświadczyć, w jaki sposób spożywanie alkoholu oraz środków psychoaktywnych zaburza zmysł widzenia oraz równowagę.

Wielkie podsumowanie XII edycji Kampanii Społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM nastąpiło w czasie Marszu ku Trzeźwości organizowanego pod Urzędem Gminy 26 listopada br. o godzinie 10.00. Na lisieckich drogach społeczność szkoły prezentowała transparenty oraz logo kampanii. Dzieci rozdawały kierującym pojazdami ulotki z przesłaniem: Pomyśl trochę, nie pij tyle, zanim wsiądziesz za kierownicę i kogoś zabijesz! Społeczność naszej szkoły jest zdeklarowana, że dołoży wszelkich starań  aby nie dopuścić nietrzeźwego kierowcę do prowadzenia pojazdu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na których zostały uwiecznione te działania.

NO PROMIL – NO PROBLEM - podsumowanie

Utworzono dnia 27.11.2019, 09:32