Akcja "Szlachetna paczka"

Szlachetna Paczka w Szkole Podstawowej im. Jana  Długosza w Piekarach

„Szlachetna Paczka” to słowa, które gościły przez ostatnie dwa tygodnie na ustach, plakatach, towarzyszyły wspólnym rozmowom, działaniom. Po raz kolejny cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach włączyła się w przygotowanie paczki, tym razem dla wielodzietnej rodziny z Wadowic. Akcję wspierali również mieszkańcy Piekar, Stowarzyszenie Przyjazne Piekary oraz Przedszkole. Na kilka dni przed finałem, zakupiono brakujące artykuły, sfinansowane przez nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Dzięki ofiarności i wielkiemu sercu zaangażowanych udało się zgromadzić produkty, które zostały zapakowane aż do 28 pudeł. Akcji towarzyszyła przyjazna oraz ciepła atmosfera.

Nadeszła sobota 10 grudnia, dzień zawiezienia paczek do magazynu w Wadowicach. I tu znowu dała o sobie znać chęć niesienia pomocy. Jeden z Rodziców naszych uczniów zawiózł paczki aż do Wadowic. Stamtąd prezenty trafiły bezpośrednio do rodziny.

Ta akcja uświadomiła nam jak wiele jest w nas chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Dając innym dobro o wiele więcej dobra zyskujemy.

Dziękujemy Wszystkim Sponsorom tym dużym i tym małym za wsparcie i okazane serce.

Koordynatorki: Urszula Lusina, Dorota Koza

Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka (dary zbieramy do 7 grudnia tj. środa)

Rodzice: Pani Agnieszka (32 l.), Pan Dariusz (34 l.)

Dzieci: Natalia (1 r.), Patrycja (8 l.), Dominik (10 l.), Jakub (12 l.), Wiktoria (14 l.)

Potrzeby rodziny:

• Pralka
  • Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon

Artykuły dziecięce : pieluchy jednorazowe 4+, chusteczki nawilżające

• Odzież: zimowa kurtka, bluza, spodnie, dres

Rozmiary:

chłopcy 134/140, 146/152

dziewczyny: 134, 158

Obuwie: zimowe, przejściowe

Rozmiary:

chłopcy: 35, 37

dziewczyny: 35, 38

• Pomoce szkolne: plecak, przybory do pisania, (pióro)
  • Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, pościel do łóżeczka
  • Specjalne upominki: słodycze

Dary można przekazać p. Urszuli L., p. Dorocie K.

Za każdy dar ofiarowany na Szlachetną Paczkę serdecznie dziękujemy!

Szlachetna Paczka w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach

Utworzono dnia 13.12.2016, 15:08