Program "KOMPAS"

W ramach Ogólnopolskiego społeczno – edukacyjnego Programu Kompas uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach wzięli udział w trzech tematycznych  warsztatach:

Kreatywny WF – klasy I, II, III , Mnemotechniki – klasa IV, Mapy myśli - klasa VI.

Na zajęciach Kreatywnego WF  uczniowie klas młodszych rozwijali zręczność oraz zwinność przy użyciu przedmiotów wykorzystywanych w żonglerce np. piłeczek czy talerzy cyrkowych. Uczniowie ćwiczyli koordynację oraz zdolności zachowania równowagi. Podczas warsztatów Mnemotechniki uczniowie klasy IV poznali sposoby zapamiętywania, mieli okazję wypróbować łańcuchową metodę skojarzeń.  Uczniowie klasy VI uczyli się tworzyć  mapę myśli – metodę notowania, w której używa się krótkich haseł oraz rysunków. Ćwiczenia miały na celu zwiększyć efektywność uczenia się i zapamiętywania.

Program Kompas został objęty  Honorowym Patronatem: Anny Zalewskiej - Ministra Edukacji Narodowej, Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Pana Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka.
Partnerami tego przedsięwzięcia są: Fundacja PZU, a także Prezydent Miasta Krakowa.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Maciejowi  Pietrzyckiemu za przeprowadzenie zajęć, dziękujemy  Fundacji Promień Nadziei.

Więcej informacji na stronie:

Programu Kompas - warsztaty

Warsztaty z mnemotechnik