Konkurs „Odblaskowa szkoła”

Rok szkony 2018/2019

Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Piekarach przystępuje do IX edycji Małopolskiego  Konkursu Odblaskowa Szkoła, nad którym honorowy patronat objął Małopolski Kurator Oświaty.
Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich
podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Dodatkowe informację na temat konkursu można uzyskać w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków, tel.012-61-54-192, fax. 012-61-54-177, e-mail: wrdkwp@malopolska.policja.gov.pl

Odblaskowa Szkoła - Regulamin>>>

Rok szkony 2017/2018

8)     Sprawozdanie z realizacji zadań konkursowych Odblaskowa szkoła

7)     Uczniowie z klas 0-VII wzięli udział w szkolnym konkursie Znaki drogowe - dobrze je znamy. Młodsze dzieci miały za zadanie z największą starannością pokolorować znaki drogowe dobierając odpowiednie barwy, dodatkowo właściwie je podpisać, natomiast starsze rozwiązywały test składający się z dwudziestu sześciu pytań. Najlepszą znajomością znaków drogowych wykazali się następujący uczniowie: Zuzanna Knez -klasa III, Zuzanna Karaś - klasa V oraz Filip Wilk - klasa VII. Wszystkim uczniom gratulujemy! Każdy kto poprawnie wykonał zadanie otrzymał drobny upominek.

Zobacz galerię>>>

6)     2017.10.26  Podczas szkolnej dyskoteki, uczniowie z klas IV-VII mięli okazję zaprezentować najnowszą kolekcję mody odblaskowej.
        Zobacz galerię>>>

5)    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w kamizelkach o raz innych akcesoriach odblaskowych. Zapraszamy do galerii.

4)   W ramach konkursu Odblaskowa Szkoła w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach  zagościli mł. aspirant Wojciech Kowalik oraz sierż. Wojciech Cader  z Komendy Powiatowej, Wydział Ruchu Drogowego.

3)   Funkcjonariusze przypomnieli ogólne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, a także numery telefonów alarmowych. Przewodnią myślą pogadanki była konieczność noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych jak również w jakich okolicznościach należy je zakładać. Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami jakie niosą rozmowy z nieznajomymi oraz jak zachowywać się samemu w domu.

Uczniowie mieli okazję zadawać pytania dotyczące zawodu policjanta, ich obowiązków, oraz przeprowadzonych akcji. Dużą atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w czapce Policjanta oraz zakucia w kajdanki.

Dziękujemy za owocne spotkanie!

2)    W czasie trwania konkursu Odblaskowa szkoła, zachęcamy wszystkich do noszenia elementów odblaskowych. Motywacją do tego niech będą hasła zaprezentowane przez uczniów klas 0-VII na plakatach w kształcie znaku drogowego.

1)   Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA.

Nasza pomysły na realizację założeń konkursu to:

- Wyposażenie w kamizelki i odblaski wszystkich uczniów

- Bezpieczny spacer, jesteśmy widoczni na przejściu dla pieszych

- Spotkanie z Policjantem

-  Odblaskowa dyskoteka

-  Konkurs szkolny dotyczący znajomości znaków drogowych

-  Zdjęcie wszystkich uczniów ubranych w kamizelki „z góry” oraz trzymających napis JESTEŚMY WIDOCZNI NA DRODZE - NOSIMY ODBLASKI?

-  Udział konkursie gminnym

-  Plakaty w szkole

- Hasła promujące noszenie odblasków

-  ODBLASKOWA MODA  - ciekawe przebranie

Uczniowie klas 0 – VII przygotowali plakaty promujące noszenie odblasków. Zapraszamy do galerii!

Rok szkony 2016/2017

Sprawozdanie z akcji "Odblaskowa szkoła">>>

Konkurs na oryginalny odblask rozstrzygnięty

Wyniki Odblaskowej Szkoły

25 listopada 2016 roku w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Krakowie jury obradowało i ogłosiło wyniki konkursu Odblaskowa Szkoła. Nasza szkoła zdobyła 867 punktów i zajęła 53 miejsce na 231.

Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w ten konkurs oraz Nauczycielom, którzy przygotowywali konkursy, zorganizowali zakup kamizelek odblaskowych, przygotowali dyskotekę odblaskową i zapewniali inne atrakcje związane z tym konkursem.    Szczególnie dziękuję p. Dorocie Kozie, która była koordynatorem tej akcji. Mam nadzieję, że nasi Uczniowie zdobyli wiedzę potrzebną w każdym momencie ich życia, wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze i nie tylko.

p.o. Dyrektora Szkoły Maryla Małucha-Kapusta

Dyplomy wyróżnienie oraz nagrodę za dobór materiałów oraz wykonanie oryginalnego odblasku otrzymali:
Zuzanna Knez, klasa II
Natalia Rożek, klasa II
Julia Lewandowska, klasa III
Wiktoria Mazur, klasa V
Kamil Mazur, klasa V
Dyplomy za udział oraz upominek otrzymali:
Oliwier Kmiecik, klasa I
Katarzyna Moskała, klasa II

Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.
Nagrody sponsorowała Rada Rodziców

Serdecznie dziękujemy!!!

Nasze planowane działania:

• Wyposażenie uczniów w kamizelki odblaskowe
  • Wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe
  • Klasowe plakaty dotyczące bezpieczeństwa pieszego na drodze
  • Konkurs plastyczno - techniczny na oryginalny odblask
  • Spotkanie z funkcjonariuszem policji
  • Odblaskowa dyskoteka
  • Zajęcia BRD
  • Egzamin na kartę rowerową

AKTUALNOŚCI: