Utworzono dnia 14.10.2017

Dnia 13 października zgodnie z coroczną tradycją odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klasy I. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów. Szkolnej publiczności towarzyszyły dzieci z przedszkola, które przyszły, aby wziąć udział w Pasowaniu na przedszkolaka.

O godzinie 11.00 wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn Polski. Następnie jako pierwsi wystąpili stremowani trochę przedszkolacy. Dzieci świetnie poradziły sobie z zaśpiewaniem piosenki i wyrecytowały długi wierszyk, za co otrzymały gromkie brawa.

Później przy dźwiękach piosenki Wszystkie dzieci nasze są weszli na scenę pierwszoklasiści. Zostali przywitani przez starszych kolegów z klasy VII. Następnie śpiewając, tańcząc i odpowiadając na pytania próbowali udowodnić publiczności, że zasługują na miano prawdziwych uczniów. Publiczność miała okazję przekonać się, iż dzieci m.in. znają alfabet, potrafią liczyć, wiedzą co to jest Polska, śpiewająco wymieniają zasady przechodzenia przez jezdnię, znają też zasady zachowania obowiązujące w szkole.

Po występach uczniowie przed sztandarem szkoły złożyli przyrzeczenie. Ślubowali m.in. być dobrym Polakiem i dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Po ślubowaniu pani dyrektor szkoły lekkim uderzeniem w ramię ,,magicznym'' ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły a każdego malucha na przedszkolaka.

Na koniec pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i szkolne legitymacje oraz inne niespodzianki, także od uczniów z klasy II i III. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców zakończył ten szczególny dla pierwszoklasistów dzień.

Wczasie uroczystości pasowania pierwszaków na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli młodszym koleżankom i kolegom serdeczne życzenia i powitali ich w gronie Długoszowej braci.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zwrócili się do Pani Dyrektor oraz Grona  Pedagogicznego, podkreślając, że Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wartości edukacji oraz szczególnej roli tych, którzy tę wartość urzeczywistniają

Utworzono dnia 14.10.2017, 21:01