Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa - Piekary

Jasełka

Utworzono dnia 22.12.2017

      Jak co roku w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole zostały przedstawione „Jasełka”. 
Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Ich wystawianie w naszej szkole ma na celu pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, przygotowanie ich do publicznych wystąpień, naukę pracy w grupie i odpowiedzialności za powierzone zadania. 
Historia o Bożym Narodzeniu w tych dniach pokazywana jest w całej Polsce, a jeśli aktorzy są dziećmi- takie widowisko wzrusza każdego. „Błogosławiona  noc” – pod takim tytułem w dniu 21 grudnia br. 20 naszych młodych aktorów z klasy III i I zaprezentowało dla uczniów i nauczycieli naszej Szkoły „Jasełka”. 
Treść sztuki przypominała odwieczny problem istnienia dobra i zła, które może być pokonane siłą Miłości. Rebeka, to młoda dziewczyna, niewidoma od urodzenia, w której sercu zrodziło się pragnienie poznania nieznanego jeszcze Króla. Jej pragnienie się spełnia. Rebeka oddaje serce nowo narodzonemu Królowi – Jezusowi, który przywraca jej wzrok. W przedstawieniu nie zabrakło elementów humorystycznych. Jak powszechnie wiadomo, w noc Bożego Narodzenia zwierzęta rozmawiają ludzkim głosem. Rozmowa woła z osłem, zadziwionych cudem Błogosławionej Nocy budziła duże zainteresowanie i uśmiech nie tylko wśród najmłodszych widzów. 
Gra aktorska naszych uczniów, stroje występujących aktorów, profesjonalna muzyka, scenografia oraz urok i majestat Świąt Bożego Narodzenia sprawiły, że ten przedświąteczny dzień w naszej szkole był pod urokiem niezwykłych wydarzeń w szopce betlejemskiej a także wzajemnym dzieleniem się przeżyciami. Przed rozejściem się uczniów do klas Pani Dyrektor Maryla Małucha-Kapusta podziękowała siostrze Miriam  za przygotowanie i zaprezentowanie  „Jasełek". Szczególne podziękowania należą się także Rodzicom, którzy włączyli się do współpracy w tym przedsięwzięciu i zaangażowali swój cenny czas oraz pomoc w zorganizowaniu strojów do występu i pozytywnie wspierali aktorów.

Siostra Miriam Pelka - katechetka

 

Jasełka

Utworzono dnia 22.12.2017, 10:44

WSPIERAMY SĄSIADÓW

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Zegar