Konkurs naukowy „Plus ratio quam vis”

Utworzono dnia 20.02.2020

Udział reprezentacji szkoły w konkursie „Plus ratio quam vis”

19 lutego reprezentacja szkoły w szesnastoosobowym składzie uczniów z klasy szóstej, siódmej i ósmej uczestniczyła w pierwszym etapie konkursu naukowego „Plus ratio quam vis”. W tym roku szkolnym tematem konkursu byli wielcy uczeni związani z Uniwersytetem Jagiellońskim. Organizatorem konkursu jest Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Akademia Żakowska. Uczniowie brali udział w zajęciach, które odbywały się w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w zajęciach terenowych prowadzonych na terenie Starego Miasta. Po zakończonych zajęciach uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który sprawdzał wiedzę zdobytą podczas zajęć. Uczniowie poznali historię Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jego znaczenie dla rozwoju kultury polskiej oraz państwa polskiego. Największy nacisk był położony na zapoznanie młodzieży z najwybitniejszymi polskimi uczonymi, którzy byli związani z Uniwersytetem Jagiellońskim, między innymi z Mikołajem Kopernikiem, Wojciechem z Brudzewa, Karolem Olszewskim, Zygmuntem Wróblewskim, Karolem Wojtyłą. Kolejnym zadaniem uczniów będzie przygotowanie zajęć dla młodszych kolegów ze szkoły, podczas których podzielą się zdobytą wiedzą.

Dariusz Jach

Konkurs naukowy „Plus ratio quam vis”

Utworzono dnia 20.02.2020, 07:27