KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Utworzono dnia 16.04.2019, 09:10

W dniach 27-28 III 2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania

„W magicznym świecie książek”. Po raz 1. w historii uczestniczyli w nim uczniowie klasy „0”, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, ćwicząc pilnie pod kierunkiem p. Elżbiety N. Cała trójka- Maja B., Piotr D. i Mikołaj S. – została wyróżniona za swoje niezwykłe zdolności.

W kategorii wiekowej klas I-III z każdego oddziału zostali wytypowani przedstawiciele, którzy śmiało i odważnie reprezentowali swoich rówieśników. Współzawodnictwo odbyło się w kameralnej scenerii biblioteki szkolnej, gdzie zawodnicy prezentowali swoje talenty przed komisją konkursową w składzie -  p. Dyrektor oraz bibliotekarz. Oceniane były- dobór tekstu, jego stopień trudności, płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego utworu. Poziom umiejętności uczestników okazał się bardzo wyrównany, w związku z tym jednoznaczny werdykt trudny był do ustalenia.

Ostatecznie jednak wyłoniono następujących laureatów-

KLASY I-III

I    miejsce                 Alan S.  kl. I

II   miejsce                 Michalina K. kl. II  i  Kacper  T.  kl.  III

III  miejsce                 Emilia P.,  Natalia  J.,  Wiktoria  K.  kl.  II

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali-

Kornelia  J.,  Patrycja  K.,  Małgorzata  L.,  Emilia  B.  klasa  I,

Oliwia S., Emilia  D., Wiktor  S.,  klasa  II,

Klaudia  P.  klasa  III.

KLASY  IV – VIII

I      miejsce                 Zuzanna  K.  kl.  IV

II     miejsce                 Natalia  R. kl. IV

III    miejsce                 Igor  O.  kl. VIII

Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone na apelu przedświątecznym dn. 11 IV 2019 r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, zdolności i umiejętności, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie za rok, szczególnie uczniów klas starszych.

Serdecznie zapraszam.

Ewa Drabek