KONKURS POPISZ SIĘ TALENTEM

Utworzono dnia 02.04.2020

"Daj zwierzakom głos!"

Kreatywne pisanie to wspaniała okazja, aby spojrzeć na świat cudzymi oczami. Wyobrazić sobie, co przeżywają inni. W tegorocznej edycji konkursu „Popisz się talentem” chcielibyśmy zachęcić dzieci i młodzież do spojrzenia na świat oczami zwierząt. Zwierzęta nie potrafią mówić, ale potrafią kochać, cieszyć się i smucić, bawić się i psocić, czuć i tęsknić. Są ważną częścią naszego świata.

Aby zrozumieć zwierzęta, trzeba mieć otwartą głowę, dobre serce i mnóstwo fantazji. A tacy właśnie są młodzi ludzie, uczniowie szkół podstawowych. Czas zatem chwycić za pióro i dać zwierzakom głos. Niech cały świat je usłyszy – od wielkiego niedźwiedzia do malutkiej myszy!

Zadanie konkursowe

Słynny naukowiec profesor Antoniusz Wścibinos skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Nazwał je ZWIERZOFONEM. Urządzenie owo, z wyglądu przypominające połączenie trąby z dyktafonem, nie tylko tłumaczy, co mówią zwierzęta, lecz także nagrywa ich wypowiedzi. Pewnego dnia w czasie spaceru profesor zgubił owo urządzenie. Gdy je znalazł, pamięć urządzenia była całkowicie zapełniona. Małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia! Jak myślisz, co chciały nam powiedzieć? Co je cieszy, co martwi, czego potrzebują? Co sądzą o nas, ludziach? Pomóż profesorowi spisać choć jedną opowieść nagraną na ZWIERZOFON. Dzięki Tobie cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia!

Na teksty organizatorzy czekają do 26 kwietnia 2020!