Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - Moja Poezja-Moja Ojczyzna V edycja

Utworzono dnia 20.09.2022

Szanowni Państwo,

Wojewoda Małopolski wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o., Małopolskim Kuratorem Oświaty oraz Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - Moja Poezja-Moja Ojczyzna V edycja.

Zgłoszenia mogą być przesyłane także przez domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.

W tym roku śpiewamy polskich poetów i kompozytorów. Zainspirujcie się listą utworów rekomendowanych, pamiętajcie jednak, że nie zamyka ona katalogu utworów. Czekamy na Waszą inwencję i poszukiwanie pięknych pieśni i piosenek patriotycznych, być może zapomnianych, rzadko wykonywanych, które dzięki Wam powrócą. Wybór własnego utworu niech stanie się dla Was piękną przygodą i przeżyciem spotkania z bogatym dorobkiem polskich poetów, który emanuje miłością Ojczyzny.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy nadsyłać wyłącznie elektronicznie do 4 października 2022 r.
Gala Finałowa jest przewidziana 9 listopada 2022 r. w Kopalni Soli "Wieliczka"

Regulamin wraz z załącznikami dotyczącymi udziału w Konkursie są dostępne na stronach internetowych organizatorów: oraz na stronie internetowej Kuratorium pod linkiem:

Serdecznie zapraszam i proszę Państwa jak o jak zawsze liczny udział.

Małopolski Kurator Oświaty
Barbara Nowak