Piknik Lisiecki

Utworzono dnia 24.09.2022

24 września 2022 r. na w Liszkach już kolejny raz zagościły stoiska oraz ogromna scena w ramach Pikniku Lisieckiego. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki  wraz z Lisiecką Przestrzenią Rozwoju oraz Gminą Liszki współorganizował ten festiwal już po raz drugi.
Nasza szkoła mogła pochwalić się bardzo kolorowym stoiskiem, a uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas wspaniałych występów.

W czasie całego festynu wolontariusze z naszej szkoły otaczali opieką wszystkich odwiedzających nasze stoisko, gdzie już tradycyjnie było wyeksponowane koło fortuny, które podobnie jak gadżety z logo szkoły, cieszyło się dużą popularnością. Każdy mógł spróbować szczęścia i wylosować słodki upominek lub linijkę czy kredki ozdobione logo. Nawet przy kaprysach losu bankrut też nie odchodził z pustymi rękami, każdy otrzymywał małe, słodkie pocieszenie.

Z myślą o najmłodszych był także przygotowany kącik zabaw, gdzie można było znaleźć kolorowanki, układanki czy bańki mydlane.

Piknik Lisiecki był także świetną okazją do realizacji zadań konkursowych „Odblaskowa Szkoła”. W czasie festynu  na naszym stanowisku promowane były zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Odwiedzający tworzyli hasła o bezpieczeństwie, a dzieci mogły wygrać odblaski. Wszystkie te działania podjęte były zgodnie z celem konkursu, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Z pewnością wszyscy, ci duzi i mali użytkownicy dróg  uświadomili sobie ogromną rolę elementów odblaskowych w ograniczeniu zagrożeń w ruchu drogowym.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie pięknego stanowiska promującego naszą szkołę. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pana Janusza Rożka za nieocenioną pomoc w transporcie. Dziękujemy również Panu Stanisławowi Soból za przygotowanie gadżetów, a Radzie Rodziców za sfinansowanie materiałów do przygotowania stoiska, gadżetów oraz cukierków.

Do zobaczenia za rok!

Monika Żmudka