Pożegnanie klasy ósmej

Utworzono dnia 24.06.2021

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Był to trudny czas- czas pandemii, która wymusiła formę pracy zdalnej, pełnej nowych wyzwań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Stanęliśmy jednak wszyscy na wysokości zadania i udało nam się z dobrymi rezultatami zdać ten trudny test podyktowany nowymi warunkami pracy.

Dla uczniów ósmej klasy nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać, nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w pamięci, gdyż każdy z nich pozostawił w tej szkole cząstkę siebie.

Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  głos zabrała młodzież z najstarszej klasy, która weszła na scenę krokiem poloneza. W części artystycznej uczniowie przedstawili scenkę z udziałem Patrona – Jana Długosza.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi - te słowa Jana Pawła II ósmoklasiści skierowali do nauczycieli, którzy dzielili się z nimi wiedzą i kształcili umiejętności W czasie koncertu życzeń absolwenci złożyli na ręce Pani Dyrektor gorące podziękowania dla Grona Pedagogicznego.

W kolejnym etapie uroczystości Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu skierowała słowa podziękowania do zebranych na sali Uczniów i Rodziców, a następnie rozdała nagrody i wyróżnienia. Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy absolwenta wszystkim uczniom, a także okolicznościowe dyplomy dla trzech tytułów przyznawanych przez Radę Pedagogiczną.

Szczególne gratulacje należą się Arkadiuszowi Steczko, który ukończył szkołę podstawową z wyróżnieniem, a swoimi wynikami zapracował również na stypendium Pana Wójta Gminy Liszki. Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie Rada Pedagogiczna wyróżniła Arka zaszczytnym tytułem Ucznia roku.

Wśród ósmoklasistów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem znaleźli się także Alicja Boczkal i Marcin Szczurek.

Rada Pedagogiczna uhonorowała jeszcze dwóch ósmoklasistów. Konrad Karcz otrzymał tytuł Sportowca roku za reprezentowanie szkoły w  zawodach sportowych i działania na rzecz kultury fizycznej, a Bohaterem roku została Dominika Jaskowska za aktywną działalność w wolontariacie, niesienie pomocy i wzbudzanie uznania społeczności szkolnej.

Rodzice uczniów otrzymali okolicznościowe podziękowania, a także listy gratulacyjne za wysokie wyniki dzieci na zakończenie edukacji w szkole podstawowej.

Następnie  w czasie uroczystości zabrała głos Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Steczko, składając serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza.

Na akademii nie zabrakło też siódmoklasistów, którzy również pożegnali starsze koleżanki i kolegów, wręczając pamiątkowe upominki i życząc powodzenia w wyborze ścieżki zawodowej.  W czasie filmiku i pokazu zdjęć przygotowanych przez wychowawczynie klas młodzi ludzie mogli wspominać wczesne lata swojej edukacji.

Część artystyczną zakończyło uroczyste zejście ze sceny w takt poloneza.

Tegorocznym absolwentom  gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych etapach edukacji.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów dla absolwentów i ich Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości na naszej stronie oraz dostępnej pod linkiem https://www.dropbox.com/sh/zxi8fp3r2dh4nw2/AABX3zVF8FMMlrQ9u5MRW4ata?dl=0 dzięki uprzejmości Pana Grzegorza, fotografa. Bardzo dziękujemy!

Monika Żmudka

Utworzono dnia 24.06.2021, 22:28