Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa - Piekary

Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach

Utworzono dnia 13.10.2018

Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach

     12 października 2018 o g. 12.00 w Szkole w Piekarach rozpoczęła się ważna uroczystość. Oto uczniowie  klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów szkoły i ślubowali:

Ślubuję być dobrym Polakiem,

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać swoją Ojczyznę,

Jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym uczniem,

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

     Wyjątkowość tego dnia podkreśliła obecność przybyłych gości: Pana Wójta Gminy Liszki Pawła Misia, Pani Sołtys i Radnej Powiatu Zofii Pyli oraz Pana Kierownika Inwestycji Janusza Fajto. Dyrektor szkoły Maryla Małucha-Kapusta oraz cała społeczność szkolna zaproszeniem na tę uroczystość pragnęła  podziękować gościom za przeprowadzony w szkole remont oraz termomodernizację budynku szkolnego. 

     Pierwszaki zaprezentowały przygotowany przez p. Annę Lelek występ. Musiały wykazać się umiejętnością śpiewania, czytania, liczenia,  aby zdobyć specjalne medale. Następnie  Pan Wójt wręczył dzieciom legitymacje i dyplomy oraz założył na rękę każdego Pierwszaka specjalny odblask, aby uczniowie mogli bezpiecznie przemierzać trasę z domu do szkoły. Pani Dyrektor lekkim uderzeniem wielką kredką pasowała każdego młodego człowieka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach. Na zakończenie uroczystości zaśpiewała Zuzia Knez i zatańczyły „Małe Gwiazdki” przygotowane przez p. Elżbietę Nęcką. I wreszcie nadszedł czas na prezenty. Pani Sołtys wręczyła każdemu piękny upominek, a Rodzice obdarowali dzieci rożkami pełnymi słodyczy. Starsi koledzy przygotowali ordery oraz słodkie drobiazgi. Pierwszaki zaopatrzeni w specjalne żakowskie czapki oraz wszyscy goście wyszli przed budynek szkoły, aby posadzić pamiątkowe drzewo. Radości i uśmiechów nie było końca, a rodzice z dumą zerkali na swoje pociechy. Maskotką klasy I został wielki …miś!.                                           

     Dziękuję bardzo szanownym Gościom za udział w naszej szkolnej uroczystości, Rodzicom za wielkie zaangażowanie i dar dla szkoły, p. Annie Lelek za przygotowanie ślubowania, wszystkim uczniom i nauczycielom za stworzenie wspaniałej atmosfery pełnej życzliwości,  paniom sprzątającym za wielką pracę w tym dniu. Serdeczne podziękowania należą się również Radzie Rodziców, Trójkom klasowym i Samorządowi Uczniowskiemu  za piękne życzenia składane nauczycielom w dniu ich święta.

     Po tak wzruszającej uroczystości jestem pewna, że nasza pierwsza klasa będzie na medal!!!

Maryla Małucha-Kapusta

Dyrektor szkoły

Zdjęcia: Dorota Koza

Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach

Utworzono dnia 13.10.2018, 07:37

WSPIERAMY SĄSIADÓW

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Zegar