Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 25.06.2021

Po wytężonej pracy nadszedł oczekiwany czas odpoczynku. W piątek 25 czerwca 2021  r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Pani dyrektor podsumowała trudny mijający rok szkolny. Pogratulowała uczniom wspaniałych wyników w nauce i życzyła bezpiecznych wakacji.

Zgromadzeni na sali uczniowie odśpiewali hymn, a na scenę krokiem poloneza weszli uczniowie klasy ósmej, przedstawiając scenkę z udziałem Patrona – Jana Długosza. W czasie uroczystości swoje talenty muzyczne zaprezentowali również Hubert Suchan w grze na dzwonkach i Weronika Mardaus, śpiewając przebój Anny Jantar.

Następnym punktem scenariusza uroczystości było wręczenie uczniom Stypendium Pana Wójta Gminy Liszki. Za wysokie wyniki w nauce zostali stypendystami: Arkadiusz Steczko z kl. VIII, Hanna Kańka  z kl. VI, Hubert Kańka z kl. VI, Zuzanna Knez z kl. VI, Natalia Rożek z kl. VI oraz Wiktoria Kulesa z kl. IV.

W programie uroczystości nie zabrakło chwil wzruszenia, gdy nastąpiło uroczyste pożegnanie nauczycieli, którzy odchodzą z naszej szkoły.

Pani Dyrektor szczególne słowa uznania skierowała do Pani Grażyny Wrony Drobczyk oraz Pani Bożeny Łazarskiej, które świętują swoje jubileusze i przez długi czas związane były z nasza placówką, a obecnie rozpoczynają nowy etap w życiu, odchodząc na emeryturę.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem.

Przedstawiciele Klasowych Rad Rodziców z rąk Pani Dyrektor otrzymali także pamiątkowe podziękowania za zaangażowanie i owocną współpracę.

W imieniu młodzieży głos zabrał Arkadiusz Steczko, Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który podziękował Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, życząc wspaniałych wakacji.

Następnie uczniowie udali się do sal, gdzie otrzymali świadectwa i podziękowali swoim wychowawcom za całoroczną opiekę.

Monika Żmudka

Utworzono dnia 25.06.2021, 18:51