„Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” - audyt

Utworzono dnia 09.06.2018

Nasza szkoła realizuje projekt „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa”,  którego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo przyznawany jest szkole na okres 2 lat po odpowiedniej kontroli przeprowadzonej przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dnia 6 czerwca br. na terenie naszej szkoły miał miejsce audyt przeprowadzony przez Zespół Certyfikujący z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w składzie podinsp. Izabela Ciarka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz podkom. Beata Wcisło. W audycie uczestniczyła też st. asp. Beata Dulewicz z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, która opiekuje się naszą szkołą w ramach projektu.

Bardzo ważnym elementem związanym z realizacją projektu jest zaangażowanie partnerów, którzy współpracują z naszą placówką w realizacji zadań związanych ze Zintegrowaną Polityką Bezpieczeństwa, dlatego też na spotkanie została zaproszona Radna Powiatu i Sołtys Wsi Piekary – Pani Zofia Pyla, która jest jednym z partnerów naszej szkoły w ramach realizacji zadań  projektowych.

Audyt przeprowadzono w ramach projektu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. Podczas audytu sprawdzano poziom bezpieczeństwa naszych uczniów w obszarach: organizacyjnym, technicznym i infrastrukturalnym.
Z audytu został sporządzony protokół w formie arkusza oceny. Na jego podstawie szkoła ma szansę uzyskać „Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest stworzenie kompleksowego systemu działań, opartego na współpracy szkoły z partnerami. Czekamy na pozytywna ocenę Zespołu, mamy nadzieję, że w najbliższym czasie nasza szkoła będzie mogła pochwalić się uzyskanym certyfikatem.