UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Utworzono dnia 07.05.2019, 19:25

Dnia 26 IV 2019 r. w naszej bibliotece szkolnej miało miejsce ważne wydarzenie. Uczniowie klasy I stali się pełnoprawnymi czytelnikami, a to za sprawą ceremonii „pasowania na czytelnika”.

Na początku bibliotekarz przypomniał regulamin korzystania ze zbiorów bibliotecznych i czytelni oraz zasady zachowania się w bibliotece szkolnej. Uczniowie- Patrycja i Adaś -przedstawili stosowną „scenkę rodzajową” na ten temat.

Uroczystość urozmaicił program artystyczny w wykonaniu uczennic klasy IV- Natalii, Kasi, Weroniki i Zuzanny, które przedstawiły zagadki dotyczące książek, biblioteki oraz przeprowadziły krótki quiz nt. znajomości postaci, bohaterów książek dla dzieci. Zaprezentowana przez nich osobistość - Królowa Książek -  przybliżyła  istotne  zasady zachowania się podczas czytania, czyli przebywania w jej krainie.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było uroczyste przyrzeczenie złożone przez wszystkich uczniów.

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment pasowania na czytelnika. Każdy uczestnik został „pasowany” przez lekkie uderzenie w ramię symboliczną zakładką, a następnie otrzymał dyplom czytelnika oraz pamiątkę uroczystości w postaci książeczki, zakładek, a także słodkiego poczęstunku. Na zakończenie wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Wrażenia na pewno pozostaną w pamięci wszystkich uczestników na długo.

Ewa Drabek