Małopolski Festiwal Programowania - konkurs

Utworzono dnia 06.05.2019

Podejmij wyzwanie!

Weź udział w konkursie dla uczniów szkół podstawowych
z województwa małopolskiego

Pokażcie nam jak wyobrażacie sobie roboty w przyszłości!

Motywem przewodnim Małopolskiego Festiwalu Programowania 2019 jest sztuczna inteligencja i roboty.
Zapraszamy uczniów do interdyscypinarnego konkursu na pracę plastyczną, literacką lub multimedianą z wykorzystaniem programów i aplikacji internetowych.

Strona WWW konkursu>>>

Przebieg konkursu

• Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas 1-8 małopolskich szkół podstawowych.
  • Do konkursu ucznia zgłasza opiekun naukowy poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszenia. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 24 maja 2019 r. Jednocześnie opiekun naukowy przesyła pracę konkursową w postaci pliku elektronicznego (w przypadku prac plastycznych skan) na adres: konkurs@szkolamedialna.pl
  • Praca musi być oryginalna, stworzona na potrzeby konkursu (wcześniej niepublikowana), z zachowaniem praw autorskich (legalne źródła zdjęć, grafiki i muzyki).
  • Uczeń może zgłosić do konkursu jedną pracę.
  • Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone, a uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i upominki.

Zadanie konkursowe

“Mój robot”

klasy 1-3

1. Jak wyobrażasz sobie swojego robota w przyszłości? Narysuj, namaluj lub wyklej. Technika plastyczna prac jest dowolna, a głównym kryterium oceny będzie kreatywność.
  2. Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką (w formie płaskiej) w formacie A4 lub A3.
  3. Na odwrocie praca ma zawierać dane autora imię, nazwisko, nazwa i adres szkoły, klasa oraz tytuł pracy.
  4.

Konkurs literacki
“W czym zastąpią nas roboty?”

klasy 4-8

1. Napisz opowieść lub komiks na temat “W czym zastąpią nas roboty?”
  2. Prace mogą być wykonane w programach: opowieść z wykorzystaniem platformy Storybird, komiks z wykorzystaniem platformy ToonDoo;
  3. Długość pracy nie może przekroczyć 15 stron.
  4. Formaty plików: Storybird – link do opublikowanej pracy, ToonDoo – link do opublikowanej pracy.
  5. Praca ma zawierać dane autora – imię, nazwisko, nazwa i adres szkoły, klasa oraz tytuł pracy.

Konkurs multimedialny
“Roboty idą do szkoły”

klasy 4-8

1. Wykonaj pracę pokazującą roboty w szkole, w klasie, na zajęciach.
  2. Prace mogą być wykonane jako: prezentacja multimedialna lub film.
  3. Czas trwania prezentacji/filmu nie może przekraczać 3 minut film/10-15 slajdów prezentacja.
  4. Formaty plików: prezentacja multimedialna kompatybilna z programem PowerPoint, film w formacie mp4 lub link do serwisu YouTube.

Inne informacje:

Jak korzystać ze Storybird - pomoc 1>>>

Jak korzystać ze Storybird - pomoc 2>>>

Jak korzystać ze Storybird - pomoc 3>>>

Jak korzystać ze Storybird - pomoc 4>>>

Platforma Storybird>>>

W celu założenia konta należy wybrać: Dign up for Free Trial a nastepnie Student / Individual

Konto ucznia poniżej 13 roku życia.
Jeśli uczeń ma mniej, niż 13 lat, może założyć konto w serwisie Storybird, ale podczas rejestracji musi podać adres e-mail rodzica.

Jak korzystać z ToonDoo - pomoc 1>>>

Jak korzystać z ToonDoo - pomoc 2>>>

Jak korzystać z ToonDoo - pomoc 3>>>

Jak korzystać z ToonDoo - pomoc 4>>>