XIII Wojewódzki Konkursi Wiedzy „W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej”

Utworzono dnia 29.10.2018

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału już w XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej”.

Pragniemy przypomnieć, że Kamil Lewandowski - uczeń kl. VII jest ubiegłorocznym laureatem tego konkursu.

Zakres tematyczny:

uczniowie KL.IV-VI szkoły podstawowej:

• Mitologia grecka (rozdz. Herakles. Legendy tebańskie) [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian)

• Podstawowe związki frazeologiczne, np: pięta Achillesa, koszula Dejaniry

uczniowie KL.VII – VIII szkoły podstawowej

• Mitologia grecka (rozdz. Tezeusz, Wyprawa Argonautów) [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian)

• Podstawowe związki frazeologiczne, np: pięta Achillesa, koszula Dejaniry

• Święta, obrzędy i widowiska w starożytnej Grecji (na podstawie prelekcji i skrótów wykładów przygotowanych przez organizatora konkursu) Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej”.

Monika Żmudka