Finał XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod skrzydłami anioła”

Utworzono dnia 07.12.2018

7 grudnia br. odbył się Finał XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod skrzydłami anioła” w siedzibie Firmy Wiśniowski mieszczącej się w Wielogłowach koło Nowego Sącza.

W ramach Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”  odbywają się trzy konkursy organizowane przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu: plastyczny „Moja kartka bożonarodzeniowa”, literacko-kaligraficzny „Anielskie pióro” oraz piosenki „Anielska nutka".

Wszyscy laureaci i finaliści konkursów zebrali się w Firmie Wiśniowski, by odebrać nagrody.

Warto wspomnieć, że konkurencja była bardzo duża, a poziom prac wysoki, co wielokrotnie podkreślali organizatorzy gali.

Na konkurs plastyczny wpłynęło ponad 1000 prac, a w konkursie kaligraficznym jury musiało wybrać najlepsze prace spośród kilkudziesięciu.

Tym większy jest sukces naszych uczniów, którzy zdobyli czołowe miejsca.

W konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w grupie wiekowej: 11 – 13 lat III nagrodę otrzymała Patrycja Kozioł z kl. VII. Natomiast w grupie 14 – 20 lat okazała się najlepszą nasza uczennica z kl. VIII Olga Jajko, której jury przyznało I nagrodę w województwie.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i wspaniałego projektu kartek bożonarodzeniowych, które stanowiły dekorację w czasie koncertu galowego i rozdania nagród.

W XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Anielskie Pióro” zadanie uczestników konkursu polegało na ułożeniu i napisaniu życzeń świątecznych i ozdobieniu tekstu inicjałem, iluminacjami bądź bordiurą.

Z tym trudnym zadaniem świetnie poradzili sobie nasi uczniowie, zajmując czołowe miejsca wśród kilkudziesięciu uczestników konkursu.

W grupie wiekowej 11-13 lat trzecie miejsce jury przyznało Kamilowi Lewandowskiemu z kl. VII, a w kategorii 14 i 16-latków mistrzem kaligrafii okazał się Mateusz Żak z kl. VIII. Na podium znalazła się także Anna Urbaniec z klasy VIII, zajmując drugie miejsce.

Wszystkim laureatom gratulujemy pomysłu, a także talentu literackiego i plastycznego.

Monika Żmudka

Finał XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod skrzydłami anioła”

Utworzono dnia 07.12.2018, 19:03