Uroczystość wręczenia certyfikatów

Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Piekarach

JESTEŚMY SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO

25 października 2018 roku jako pierwsza szkoła w gminie Liszki

otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Jesteśmy bardzo dumni z tego prestiżowego wyróżnienia.

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowanego na terenie województwa małopolskiego jako „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Projekt „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” został wdrożony do realizacji przez Komendę Wojewódzką i  Komendę Powiatową Policji w Krakowie. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Po roku wdrażania intensywnych działań związanych z promowaniem bezpieczeństwa na terenie placówki i w okolicy oraz dokonanych zmianach w szkole i po przeprowadzonym audycie przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udało się uzyskać ten prestiżowy certyfikat.

Dnia 25 października 2018 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów “Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka, nadkom. Izabeli Ciarki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie jak również policyjnych koordynatorów projektu ZPB. W uroczystości udział wzięli m.in.: Pani Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Pani Zofia Pyla - Radna Powiatu Krakowskiego, Członek Komisji ds. Bezpieczeństwa i Porządku, a także przedstawiciele samorządów, szkół  i Policji.

Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Maryla Małucha-Kapusta, Radna Pow Krakowskiego - Pani Zofia Pyla, koordynator projektu – Pani Edyta Fugas, koordynator ds. bezpieczeństwa – Pani Monika Żmudka oraz uczennica klasy IV - Zuzanna Knez.

O wyjątkową oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Baczków z Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni pod dyrekcją kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka, a zgodnie z tradycją  uczniowie wyróżnionych szkół, zaprezentowali swoje  osiągnięcia oraz różnorodne talenty. Prezentacja rozpoczęła się występem naszej uczennicy Zuzanny Knez, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Jana Pietrzaka “Taki Kraj”.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat “Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, zdobywając najwyższą w edycji 2018-2020 sumę 57 punktów. Certyfikat ten jest dokumentem prestiżowym, przyznawanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie na okres 2 lata następnie na okres 5 lat. Po spełnieniu kolejnych kryteriów wynikających z regulaminu szkoła może ubiegać się o tytuł Lider Projektu “Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Nadanie certyfikatu to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim obowiązek dalszych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w szkole.

Jak podkreśliła prowadząca uroczystość bezpieczna szkoła to taka szkoła, która umie zauważyć problem i zwrócić się o wsparcie do odpowiednich służb. To również szkoła, która wciąż podnosi poziom bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu współpracując z lokalnymi władzami. Mamy nadzieję, że Piekary będą inspiracją dla pozostałych szkół, a władze naszej Gminy będą wspierać nas w dążeniu do zdobycia tytułu LIDERA.

Edyta Fugas – Koordynator Projektu

Maryla Małucha-Kapusta

Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Piekarach JESTEŚMY SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO

Utworzono dnia 27.10.2018, 16:48